Avans Toruń, markety w Bydgoszczy, Vobis Brodnica
No Data

Dojrzałość, a nie naiwne marzenia

User Rating

Jesteś już dorosły. Czas przestać żyć marzeniami, światem fantazji. Liczy się tylko zdroworozsądkowe podejście do życia. Jeżeli nadal jeszcze fantazjujesz na temat zarabianie milionów w Internecie pisząc jeden wpis na miesiąc lub sprzedając używane buty na Allegro, to mam dla Ciebie smutną, lecz prawdziwą informację. W ten sposób zostaniesz milionerem – oczywiście jeżeli dożyjesz roku 2568 lub nadejdzie jakaś hiperinflacja. Coś czuję, że Ci się to nie uda.

Dojrzałość polega na tym, że musisz wyrzucić ze swojej głowy idiotyczne marzenia o złotej górze i zejść w końcu na ziemię. Młodzieńcze ideały zostaw licealistom. Life is brutal – witamy w świecie dorosłych. Tutaj każde Twoje potknięcie to Twoja przegrana i strata szansy na udane życie. Życie jest jak dżungla – silniejszy wygrywa. Silne wilki zjadają słabą owcę – to chyba oczywiste. Czyż nie? Kalkuluj czy coś Ci się opłaca czy nie. Czy Twoja rodzina lub przyjaciele na tym zyskują – to jest naprawdę ważne, a nie to czy kolejna pseudogwiazda telewizji kupiła sobie nowego pieska.

6. Praca to często tylko praca

Pracuj tam, gdzie Twoja pasja. Dość popularny slogan i przyznaję się, że warto go mimo wszystko stosować. Ja się zajmuję tym co jest moją pasją, a jest nią biznes – inaczej mówiąc zarabianie pieniędzy. Nie znoszę pracy na tzw. etacie itp. rzeczach. Jeżeli pracujesz tam gdzie Twoja pasja, to masz pewność, że na 99% nie wypalisz się po kilku miesiącach.

Mimo to, nawet jeżeli pracujesz z pasją, to mogą się pojawić takie momenty, w których wyraźnie będziesz odczuwał potrzebę tego, by od wszystkiego odpocząć. Interesuje Cię np. rozwój osobisty, lubisz o tym pisać, masz bloga, ale po pewnym czasie pisania ciągle „o tym samym” odczuwasz, że masz już wszystkiego dość, mimo, iż rozwój osobisty to Twoja najbardziej ulubiona czynność w życiu. Chciałbyś zwyczajnie odpocząć.

ZOBACZ: Jak się efektywnie uczyć języka angielskiego

Oczywiście możesz to zrobić, ale nie rób tego zbyt długo, bo praca to często tylko nudna, żmudna harówka. I tyle. Musisz się z tym pogodzić. Istnieje wiele monotonnych czynności które musisz wykonać, bez względu na to czy Ci się chce czy nie. W szczególności na początku Twojej drogi w biznesie. Później możesz zlecać je innym.

Inne wpisy o finansach:

Dojrzałość, a nie naiwne marzenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About