Avans Toruń, markety w Bydgoszczy, Vobis Brodnica
No Data

FAKTORING

70%
User Rating

FAKTORINGW uproszczeniu faktoring polega na wykupieniu przez bank faktur wystawionych przez firmę korzystającą z usługi. Odbiorcy faktur spłacają wtedy zobowiązania bankowi, a więc stają się jego dłużnikami. Szczególnie efektywnie sprawdzi się to wśród podmiotów, które produkują lub zbywają towary takie jak meble, materiały, akcesoria samochodowe, zabawki i inne. Faktoring dostępny jest również dla młodych i niewielkich firm. W przypadku kredytu wymaga się różnych form zabezpieczeń, natomiast faktoring jest bardziej elastycznym rozwiązaniem.
Wiele przedsiębiorców zastanawia się, jak korzystanie z faktoringu wpłynie na kondycję finansową firmy. Sprawdźmy więc najbardziej istotne aspekty.
Przede wszystkim istotnie zmniejszają się koszty własne, ponieważ to bank przejmuje obsługę wierzytelności i prowadzi księgowość dłużników. Warto także zwrócić uwagę, ze te dofinansowanie może nawet zastąpić kredyt obrotowy. Kolejnymi zaletami jest możliwość odroczenia terminu spłaty pożądanych dla firmy odbiorców, a w przypadku ich niewypłacalności faktor (czyli bank) podejmuje odpowiednie kroki. Wpływa to niewątpliwie na płynność finansową firmy, a planowanie przepływu gotówki jest skuteczniejsze. Faktoring to również ułatwienie współpracy między zagranicznymi kontrahentami a firmą.
Reasumując, faktoring ma ogromne zalety, które wpływają pozytywnie na kondycję finansową firmę. Jeśli zdecydujemy się na faktoring należy przede wszystkim starannie przejrzeć warunki ofert, których na rynku jest cała gama.

Inne wpisy o finansach:

FAKTORING
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About