Avans Toruń, markety w Bydgoszczy, Vobis Brodnica
No Data

Jakie układy reklam Google AdSense…

User Rating

Dlatego też przesunąłem reklamę z wnętrza tekstu na koniec i to dało dużo lepsze rezultaty. Podejrzewam, że przyczyną tego jest zainteresowanie czytelnika artykułem. Gdy zaczyna on coś czytać i się „wciąga” to reklamę AdSense (lub jakąkolwiek inną) wewnątrz tekstu zwyczajnie pomija i czyta dalej. Dopiero, gdy skończy czytać to szuka kolejnej czynności do wykonania. Dlatego też, umieszczenie reklamy po zakończeniu artykułu daje dużo lepsze rezultaty.

Np. jeżeli piszesz o zarabianiu w sieci i masz artykuł o listach mailingowych, to starasz się w nim przekazywać informacje na temat zalet, wad, kosztów itp. Następnie gdy użytkownik przeczyta taki artykuł będzie prawdopodobnie szukał dalszych informacji na ten temat lub będzie zainteresowany jakąś usługą związaną z budową listy mailingowej – czyli będzie bardziej skłonny do kliknięcia w reklamę, jeżeli otrzyma satysfakcjonującą go treść. Gdyby reklama została w środku artykułu, to zostałaby pominięta, gdyż wówczas nie byłaby elementem pożądanym (bo czytelnik nie zapoznał się jeszcze z całością wpisu).

ZOBACZ: Czy warto zarabiać w polskim Internecie

Jakie układy reklam Google AdSense (lub innych podobnych) stosujesz na swoim blogu/stronie? Które z nich są najbardziej skuteczne? Napisz o tym w komentarzu!

Inne wpisy o finansach:

Jakie układy reklam Google AdSense…
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About