Avans Toruń, markety w Bydgoszczy, Vobis Brodnica
No Data

mBank vs. Inteligo?

User Rating

Wiele osób chcąc założyć konto w banku internetowym staje przed problemem – który wybrać? mBank czy Inteligo?

W dobie XXI nic nas już nie jest w stanie zadziwić. Coraz szybsze tempo życia zmusza nas do jak największych ułatwień. Codziennością stał się internet, który pomaga nam w wyszukiwaniu informacji, robieniu zakupów bez wychodzeia z domu.
Niczym dziwnym są więc banki internetowe, które proponują nam korzystniejsze oferty niż banki w realu.
Mamy tu do wyboru dwa banki: mBank lub Inteligo. Mbank powstał w listopadzie 2000 roku, Inteligo zaś w maju 2001. Oba cieśzą się wielką popularnością.
Chcąc założyć konto w banku internetowym musisz odpowiedzieć sobie na kilka bardzo istnotnych pytań między innymi: które ekonto daje korzystniejsze oprocnetowanie, jakie są opłaty, na jakich usługach nam zależy. To tylka kilka propozycji, które należy przestudiować, aby wybrać dogodny bank dla siebie.
W obu przypadkach otwarcie konta jest darmowe. Oprocentowanie jest zróznicowane, w mBanku wynosi 0.5%, w Inteligo waha się 0.3 do 2.1% w zależności od wysokości środków. Darmowe prowadzenie konta w mBanku, w Inteligo w przypadku salda powyżej 100 złotych miesięcznie. Przelewy zewnętrzne w mBanku to tylko 50 groszy, w Inteligo to już 99 groszy! Bankomaty w mBanku, które nie pobierają prowizji to: Euronet, Cash4You, BZ WBK. W inteligo to tylko Pko Bp. Mimo tak wielu widocznych zalet mBanku, inteligo ma także swoje plusy, między innymi możliwość zapłaty kartą Visa Electron przez Internet. W mBanku robi się to za pomocą wirtualnej karty, której koszt to 25 złotych rocznie.
Przeanalizuj, które operacje wykonujesz najczęściej i wybierz odpowiednie konto dla siebie!

Inne wpisy o finansach:

mBank vs. Inteligo?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About