Avans Toruń, markety w Bydgoszczy, Vobis Brodnica
No Data

Pireneje kolejka wąskotorowa

User Rating

Pireneje – kilka miejsc wartych zobaczenia

Pireneje to nadal dość nieodkryty i rzadko wybierany kierunek przez polaków. A jest to przecież roziegły masyw górski, który skrywa wiele niespodzianek. Rozpoznawany często, jako granica Francji z Hiszpanią skrywa nie tyko największą ilość polodowcowych jezior w Europie. Poniżej wymieniliśmy tylko kilka przykładów miejsc, które warto odwiedzić wybierając się w Pireneje.

1. Pic du Midi de Bigorre to szczyt o wysokości 2877 m n.p.m. gdzie ponad sto lat temu stanęło obserwatorium astronomiczne. Na górę dostaniemy się w kilkanaście minut kolejką górską. Jest to miejsce spotkań miłoścników astronomii z pięknym widokiem na ośnieżone szczyty Pirenejów.

2. Pont d’Espagne czyli most hiszpański- położony na wysokości 1496 m n.p.m. jeden z ostatnich śladów historycznego szlaku pomiędzy Francją a Hiszpanią. Warto zobaczyć ten strzeżony przyrodniczo zakątek położony pośród pięknych wodospadów, u wrót do Pirenejskiego Parku Narodowego. Warto też odwiedzić sam park.

3. Lourdes- słynne z objawień maryjnych sanktuarium, choć odwiedzane nie tylko przez wierzących. Warto tam pojechać nie tylko by odwiedzić słynną grotę, albo wybudowane obok trzy bazyliki. Godny zwiedzenia również górujący nad miastem ponad tysiącletni zamek warowny.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje

Inne wpisy o finansach:

Pireneje kolejka wąskotorowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About