Avans Toruń, markety w Bydgoszczy, Vobis Brodnica
No Data

Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

80%
User Rating

Sposoby na oszczędzanie pieniędzyBrak odłożonych oszczędności to sytuacja doskonale znana Polakom. W dodatku wielu z nich posiada pozaciągane niekorzystne kredyty, przez co nie mają jak zabezpieczyć się na przyszłość i odłożyć chociażby drobnej kwoty każdego miesiąca.

Na szczęście w dowolnym momencie można zacząć stosować sposoby, które pomagają zacząć gromadzić oszczędności i wyjść z przysłowiowego zadłużenia. Jedną z metod jest odkładanie trzeciej części wszystkich dochodów. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby z każdej otrzymanej kwoty, niezależnie od jej wielkości, od razu odliczać jedną trzecią i przelewać takie pieniądze na inne konto lub rachunek oszczędnościowy. Ważne jest, aby miało się utrudniony dostęp do odłożonych w ten sposób pieniędzy, co zmniejszy pokusę wypłacenia oszczędzonej kwoty. Sam wybór rachunku czy konta oszczędnościowego nie jest początkowo zbytnio istotny, bo o wiele ważniejsze jest wyrobienie nawyku oszczędzania.

Innym popularnym sposobem na zadbanie o finanse i zaczęcie oszczędzania jest odkładanie jednej dziesiątej dochodów. O wiele łatwiej jest wygospodarować taką kwotę niż jedną trzecią wszystkich przychodów, dlatego to rozwiązanie jest polecane początkującym w oszczędzaniu, którzy chcieliby coś w końcu odłożyć.

Inne wpisy o finansach:

Sposoby na oszczędzanie pieniędzy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About