Avans Toruń, markety w Bydgoszczy, Vobis Brodnica
No Data

Z kredytem na “ty”

User Rating

Kredyt na kupno, remont czy przebudowę domu lub mieszkania nie jest trudny do uzyskania, zwłaszcza gdy zdecydujemy się zabezpieczyć go hipoteką. Niektóre banki oferują nawet kredyty bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach, ale są one zazwyczaj wyżej oprocentowane, bo i ryzyko kredytowe większe. Mimo że kredyty hipoteczne należą do najniżej oprocentowanych na rynku, spłaca się je latami, co sprawia, iż powinniśmy dobrze przeanalizować oferty banków i nasze możliwości finansowe.

Kredyt hipoteczny – długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka. Udzielany najczęściej na budowę lub zakup nieruchomości.

* Ze względu na cel:
o Kredyt hipoteczny – środki przekazywane są na zakup domu, mieszkania własnościowego, spółdzielczego lub innej nieruchomości. Uruchamiany w całości, bank przelewa kwotę kredytu na rachunek sprzedającego (np. dewelopera) na podstawie umowy kupna-sprzedaży.
o Kredyt mieszkaniowy – środki przeznaczone są na budowę domu przez osobę fizyczną, spółdzielnię lub dewelopera. Uruchamiany w całości lub transzach. Przy uruchomieniu w transzach odsetki naliczane są od wykorzystanej kwoty, a nie od całości przyznanej sumy. Do momentu uzyskania pozwolenia na zamieszkanie lub odbioru na podstawie protokołu ze spółdzielni spłacane są tylko odsetki bez kapitału. Do wniosku o kredyt załącza się kosztorys celem późniejszego rozliczenia wydatków na podstawie faktur.
o Pożyczka hipoteczna – środki są przekazywane na dowolny cel (niekoniecznie związany z budową lub zakupem nieruchomości).

* Ze względu na walutę:
o W walucie krajowej.
o Denominowane – kredyt udzielany jest w walucie krajowej, ale w dniu podpisania umowy jego wartość jest przeliczana na walutę obcą (np. EUR, USD, JPN, CHF) według bieżącego kursu. Harmonogram rat podany jest w walucie obcej. Spłata dokonywana jest w walucie krajowej po przeliczeniu według kursu waluty przypadającym na dzień spłaty. Najkorzystniejszy jest kredyt spłacany na podstawie fixingu (kursu średniego) ze względu na brak różnicy w wartości. Jednak większość kredytów jest przyznawana systemem: udzielenie – suma podzielona przez kurs kupna danego banku, spłata – rata pomnożona przez kurs sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z kredyt hipoteczny PDK. Ten system powoduje, iż w momencie udzielenia kredytu mamy wyższą kwotę do spłaty wynikającą z różnicy kursów.

Inne wpisy o finansach:

Z kredytem na “ty”
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About